Video Ekleyen : Tarih : 17 Mayıs 2013

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Alın Germe ameliyatları genellikle çok ilerleyen yaşlarda,alın bölgesinde çok fazla kırışıklığı olan veya kaşları çok ciddi bir ölçüde aşağıya düşmüş olan hastalarda uyguladığımız bir yöntemdir. Temel olarak 2 farklı yöntem uygulanır. Bunlardan biri ” klasik alın germe ” diğeri ise, ” endoskopik alın germe ameliyatları ” dır.

Alın Germe Ameliyatı Teknikleri

Her iki yöntemi de hastanede ameliyathane koşullarında gerçekleştirmek gerekir. En doğrusu da budur. Ortalama olarak ameliyat süresi endoskopik yöntemde yaklaşık 2 saat civarında iken, açık yöntemde yani klasik yöntemde ortalama ameliyat süresi 1 – 1,5 saat civarındadır. Her iki teknikte de hasta, aynı gün veya bir gün sonra taburcu olabilir. Temel olarak iyileşme süresi ,7-10 gündür. Şişliklerin ve olur ise, morlukların da ortalama geçme süresi 10 gündür. Bu süre sonrasında hasta sosyal yaşantısına veya iş yaşantısına geri dönebilir.

Alın Germe Püf Noktaları

Ameliyat esnasında dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Fakat bunlarında en önemli olanı kaşların iç kısımlarını üste çok fazla almamak bu ameliyatın kırılma noktası veya püf noktası diyebiliriz. Eğer kaşların iç kısımları çok fazla yukarı alınırsa, hasta da şaşkın bir ifade olabilir. Özellikle bu bölgelerde ihtiyaç kadar ne çok nede çok az yüze yakışacak kadar yuları germe yapılması gerekir. 

Alın Germe Estetiği Sonrası

Kaşlarda dış bölgeye geçince germeler biraz daha arttırarak gidilmesi gerekir. Alın germe klasik veya endoskopik yöntem ile de yapılsa saçlı deri içerisinden yapılacağı için, izle ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz.Sonuç olarak ameliyatın oturma süresi 1 aydır. Bu süre sonrasında gerçekten doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca çok genç bir ifadeye de sahip olabilirsiniz. 

141 views

Katagorisi:

Alın Germe

Anahtar kelimeler:

,

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*