Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Ameliyat ile küçülen göğüs tekrar büyür mü

Meme temel olarak meme glandı yani süt bezleri ve yağ dokusundan oluşur. Biz bu ameliyatlar esnasında yani meme küçültme ameliyatları esnasında hem süt bezlerine hem yağ dokusundan bir miktarını sizin vücudunuzdan uzaklaştırarak bir küçültme elde ederiz. 

Siz bu ameliyattan sonra eğer kilo almaya devam ederseniz örnek olarak 20 kilo alırsanız evet göğüslerinizde büyür. Çünkü vücudun erişkin yaşınızda yağ hücresi sayısı sabittir. Biz kilo aldığımız zaman yağ hücrelerinin çapı genişler. Zayıfladığınız zaman çapı küçülür. Ameliyat sonrasında siz kilo almaya devam ederseniz, göğüslerinizin de büyüdüğünü göreceksiniz. Bu ameliyat öncesinde ki göğüs büyüklüğüne ulaşamaz. Bu endişenizin olmaması gerekir. 

Ameliyat belirli bir süre sonra tekrarlamak gerekir mi ? 

Temel olarak hayır gerekmez. ameliyatı sizin vücut oranınızla orantılı bir şekilde yapıyoruz. Ayrıca benim estetik anlayışımıza göre ideal göğüs büyüklüğü 80 – 85 arasında olmalıdır. Bu oranda bir göğüs dokusu elde edildiğinde siz 5 -10 kilo alsanız bile sıkıntı yaşamazsınız. 20 kiloda bu oran 85 den 90 bedene bir sarkma olabilir. Ancak tekrar ameliyat olacak kadar bir büyüklüğe geleceğini tecrübelerime göre hiç düşünmüyorum. 

56 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*