Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Bacak estetiği hakkında konuşmaya başlamadan önce burada esas bölgenin baldır olduğunu belirtmek isterim. Baldır bölgesinde özellikle diz altında bacağımız parantez şeklinde eğri olabilir. Bacak ince veya kalın da olabilir. Bacak eğer çok kalın ise, bacak liposuction yöntemi ile inceltilebilir. Muayene esnasında baldırda ki yağ dokusunun kalınlığını tespit etmek zorundayız. 

Baldır da ki yağ dokusu çok kalın ise, lipo ile sorununuzu çözümleriz. Uygulanacak olan yöntem klasik liposuction yöntemi olmamalıdır. Daha hassas ve ince bir işçilik gerekmektedir. Daha düşük basınç ile şekil verebileceğimiz şekilde işlem yapmamız lazım. 

Bu işlem sonrasında 3 hafta kadar varis çorabı ile baldır bölgemize bir baskı yaparak derinin biraz daha incelmesini sağlayabiliriz. Bacağın parantez şeklinde eğri olması durumlarında ise uygulanacak 2 farklı uygulama yapılabilir. Bunlardan ilki yağ enjeksiyonudur. Vücudumuzun herhangi bir bölgesinden hastanın kendi vücudundan alınan ve prepare edilen hazırlanan yağ dokusu ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilerek bacak kalınlaştırmak mümkün olabilir. Veya bacakta ki o parantez görünümü giderilebilir. 

Yağ enjeksiyonu çok güzel ve başarılı bir yöntemdir. hastanın kendi vücudundan alınan bir materyal olduğu için vücudun kabul etmeme gibi bir olasılığı yoktur. Tek dezavantajı deformitenin şiddetine göre 2 veya 3 seans gerektirebileceğini bilmenizi isterim. Ancak her durumda tek veya çift seans da başarılı bir netice elde edebileceğiz. 

Diğer seçeneğimiz ise, ince bacakta veya o parantez şeklinde olan bacakta silikon protez kullanımı. Silikon protez kullanımı ile biz tek seferde hastanın sorununu tek seferde çözüp ne bir netice elde edebiliriz. Genel olarak bu ameliyatı diz arkasında dizin katlantı kısmından bir kesi açarak diz arkasında ki kas fasyası nından silikon protezi yerleştiriyorum. 

Kas fasyası altına yerleştirdiğimiz için bu silikon protezi sonrasında dokunarak hissedebilmeniz imkan ihtimal olmaz. Ortalama olarak genel anestezi gerekmeksizin belden uyuşturarak yarın saat veya 45 dakika içerisinde ameliyatı tamamlayabiliriz. Kullanılan silikon protezler ömürlük silikon protezler dir. Kaliteli ve sağlam silikon protezler dir. Diz arkasında deri katlantısına paralel olarak yaptığımız kesiyi estetik ve kendinden eriyen gizli dikişler ile kapatıyoruz. Bu yüzden ameliyat sonrası iz ile alakalı bir sorun yaşanması engellenmiş olur. 

Ameliyat sonrasında gerginliğe bağlı olarak sorun yaşamaması için topuklu terlik veya ayakkabı kullanımı gerekiyor. Buna hastalarımız oldukça şaşırmasına rağmen işe yaradığı açıktır. Ameliyat sonrasında 10 gün içinde de normal yaşantınıza tekrar geri döneceksiniz. Ameliyattan 1 ay sonra da arzu ettiğiniz bütün sporları yapabileceksiniz.

Bu ameliyatın tek bir kötü tarafı var. Gardropunuzun değişmesi gerekebilir. genelde bacakta eğrilik sorunu olan yani bacak sorunu olan hastalar genellikle mini etek ve diz bölgesine kadar uzanan etek giymezler. Ya biraz daha uzun kullanırlar yahut bol ve boru paça pantolonlar tercih ederler. Bu ameliyattan sona gardrobunuz değişecek. Mini etek sayısı artacak daha topuklu ayakkabılar giyeceksiniz. Ancak belirgin olan nokta şu olacak, kendinize güveniniz çok çok artacak. 

436 views

Katagorisi:

Bacak Estetiği

Anahtar kelimeler:

,

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*