Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Botoks ile terleme tedavisi

Özellikle koltuk altı bölgesi avuç içleri ve ayak tabanı uygulamalar yapıyoruz. Estetik amaç ile başvuran hastalara göre terleme tedavisi yaptığımız hastalarımız biraz daha şanslılar. Çünkü estetik amaç ile yapılan botoks etki süresi 6 ay iken, terleme tedavisinde bu etki süresi 9 ay hatta bir yılar kadar çıkabilmektedir.

Uygulama yapacağımız bölgeye göre yaklaşımlarımız biraz farklı olmalı. Bu yüzden 3 bölgeyi de ayrı ayrı ele alarak anlatacağım.

Koltuk altı bölgesine botoks

Bu bölgede sadece koltuk altına süreceğimiz lokal anestezi ile uyuşturacak kremler ile, çok rahatlıkla bu tedaviyi yapabiliriz. Tabi ki burada terlemenin yoğun olduğu bölgelere ortalama olarak 2 cm lik kareler olarak ve dikdörtgenler olarak belirledikten sonra her bir alana yetecek kadar dozu cilt içine ter bezlerinin olduğu bölgeye enjekte ediyoruz. Etkiyi ortalama olarak bir hafta on gün içerisinde tam olarak oturmuş olduğunu görüyoruz. Ve özellikle 9 ay ve bazen 1 yıl boyunca bu etkinin devam ettiğine şahit olacağız. Ağrılı bir uygulama değildir. Ve etkiyi de hemen görmeye başlayacağız.

Avuç içi ve ayak tabanına botoks

 Avuç içi ve ayak tabanında hassasiyet biraz daha fazla olduğu için bazen sinir blogu yaparak hatta bazen hastane  de ameliyathane koşullarında sedasyon yaparak yani hastayı yarı baygın hale getirerek yapmakta fayda var. Özellikle avuç içinde el hareketlerini yapan kaslar çok yakın olduğu için ve deride çok ince olduğu için uygulamayı gerçekten hekiminde olacağı şekilde organize etmek zorundayız. Çünkü cilt altına yada kas altına bu ilacın nüfus etmesini istemiyoruz. Amacımız sadece deri içerisinde ki ter bezlerinin çalışmasını durdurmak olduğu için sinir uçlarında çalışmak zorundayız. Bunu özellikle öneriyorum. 

Tabi ki burada uygulamayı yaparken çok ince iğne uçları kullandığımızı bilmenizi isterim. Bu işin hassasiyetinden dolayı böyle olmalıdır. 

El Terlemesini yüzde yüz mü durdurmalıyız ? 

Yüzde yüz terlemeyi durdurmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Sosyal olarak bizi rahatsız eden kısmını yeterli olacaktır. Sonuçta terleme fizyolojik bir olay. Vücudun savunma mekanizmalarında. Onun için benim hastalarıma önerim terlemeyi yüzde 90 oranında azaltmamız sosyal olarak sıkıntılarını tamamen çözmüş olacak. Ve normal fizyolojiyi de bozmuş olmayacağız. Sonuç olarak yaşanılan sıkıntılardan bir sene boyunca kurtulmuş olacaklar. 

118 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*