Video Ekleyen : Tarih : 17 Mayıs 2013

Botoks hakkında değişik söylentiler ve halk arasında artık kulaktan kulağa yayılarak kanıksanmış şeyler var. yok yılan zehiri yok zararlı ilaç gibi birçok aslı olmayan şeyler düşünülür. Ben size botox ne demek onu söylemek istiyorum. 

Botoks Nedir ? 

Botoks çok güzel bir ilaçtır. Bunu muayene esnasında hastalarıma söylediğim zaman şaşırırlar. Hocam nasıl ? Şöyle söyleyeyim. Diyelim aspirin diyelim parasetamol belkide en sık kullandığımız ilaçlar arasındadır. Siz günde parol veya parasetamol u günde 3-4 tane almanız gereken durumlar oluyor. Ama o ilacı siz günde 40 tane alırsanız o ilaçta size zehir olur. Ve sizin sağlığınıza zarar verir. Ve hatta sizi öldürebilir bile…. 

Botoks da çok güzel bir ilaçlar. Dozunda ve uygun olan bölgelerde kullandığımız taktirde sorun olmaz. Ama eğer bilmeyen birinin eline geçer ise, yanlış uygulamalar yapılırsa, zehirden bile kötüdür. Temel doğru şudur ; “Botoks çok çok güzel bir ilaçtır.” 

Botox ile kırışıklık tedavisi ;

Bu tedavide özellikle bizim uygulama bölgelerimiz yüzümüzdür. Alın bölgesidir.İki kaş arasıdır. Kaz ayağı bölgesidir. Ve hatta kaşları yukarıya kaldırmak amacı ile bile botoks yapabiliriz. Bazen boyun kırışıklıklarını azaltmak için botoks kullanırız. 

Botoks uygulamasında her hastaya aynı teknikle aynı dozda mükemmel sonuç elde edilemez. Hastanın muayene bulgularına kas kuvvetine ve potansiyeline göre uygun doz vererek bu tedavi yaptığınız zaman hem naturel netice elde edersiniz hem de hastayı mutlu edecek bir netice elde edersiniz. 

Botoks sonrası şaşkın ördek gibi gezmek 

Botoks sonrasında yüzde şişme ve şaşkın bir ifade ile mi gezilecek kesinlikle hayır. Botoks ile yapılan tedaviden sonra mimik hareketlerinizi yapabileceksiniz. Fakat eski kırışıklıklarınız olmayacak. 

Botoks un etkisi ne kadar sürer ? 

Botoksun etkisi 3-4 gün içerisinde görülmeye başlar. Bir hafta 10 gün içerisinde final halini alır. Bizim uyguladığımız teknik de botoksun etkisini hemen görmeye başlarsınız. Ama etkini oturması için yine bir müddet beklemek lazım. Burada bir sizin kaslarınızı felç etmiyoruz. Ve kasların çalışmasını bir miktar durduruyoruz. Bazı bölgeler de ise, bazı kasların çalışmasını azaltıyoruz. 

Temel olarak Botoksun etki süresi 

Botoks temel olarak 4 ile 8 arasında değişir. Ortalaması altı aydır. Hastalarımız hep botoksun etkisini beğenmemekten korkarlar. Botoksu yaptıktan sonra 6 ay içerisinde botoks öncesi halinize döneceksiniz. Dolayısıyla daha negatif bir hale dönmeyeceğiniz için, botox için bu süre sonra yine davet ederek kliniğe tekrarlıyoruz. Botoks etkisini sevmeyenler için ise, beklemelerini öneriyorum.

142 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*