Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Botoks bir yılan zehri değildir. İlk önce ne olduğunu değil de ne olmadığını söyleyelim. Halk arasında sanki bir yılan zehiri gibi adlandırılır. Ama botox güzel bir ilaçtır. Önemli olan dozunda kullanmaktır. Yoksa her ilaç dozunu aşar ise, zarar verebilir. Hatta ölümlere bile yok açabilir. Laboratuvar ortamında üretilen bir ilaçtır. 

Botoksun Etkisi 

Özellikle hormon ve reseptör mekanizmalarında blokaj yaparak vücudun hangi bölgesine uygularsak uygulayalım kasların çalışmasını yavaşlatır. Veya geçici olarak blok eder.  Halk arasında genelde felç eder derler ama, aslında tıbbi terminoloji olarak oda çok doğru değildir. Genelde geçici olarak kasların çalışması engellerin veya yavaşlatılır. Bunu bilinçli olarak isteyerek yaparız. Sonuçta bu bir tedavidir. 

Botoks hangi amaçlar için kullanılır ? 

Botoks günümüzde estetik amaç ile sıklıkla kullanılır. Genelde minik kırışıklıkları ; alnımızda iki kaş arasında veya kaz ayaklarında kırışıkları gidermek için kullanılabilir. Hatta ve hatta kaşların yukarı alınmasında bile botoks rahatlıkla kullanılabilir. 

Avuç için koltuk altı ayak tabanı terlemesi ile ilgili sorunu olan hastalarda tıbbi olarak hiperhidroz adı verilen bu rahatsızlıkların tümünde botoks kullanılabilir.  Fonksiyonel olarak da el cerrahisinde kas kasılmalarında da botoks kullanılan bir ilaçtır. 

Botoks fiyatları 

Botoks fiyatını belirlemek için hangi bölgeye uygulanacağını bilmek gerekir. Botoks kullanım miktarına göre fiyatı değişebilir. Herkesin ihtiyacı aynı olmayabiliyor. Bu yüzden net sabit ücreti yok. Ama maliyeti olan bir işlemdir. Karşılıklı konuşarak bu fiyat belirlenebilir. 6 ay dan 6 aya düzenli yapılabilir. Bu yüzden fiyatı değişkendir.

139 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*