Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Burun Estetiği Öncesi 

Burun estetiği için hasta bize başvurduğundan esasen bizim muayenemiz hastayı ilk gördüğümüz anda başlar. Ve esasen aklımızda birçok şey netleşir. Ancak tabi ki hastayı her durumda dokunarak burun içerisinde bir sorun var mıdır ? yok mu ? bunları değerlendirebilmek için muayene odamızda detaylı bir şekilde muayene etmeliyiz. 

Burada burun derisinin kalınlığından tutunda kıkırdakların lokalizasyonu kıkırdakların kuvveti direnci burun içinde deviasyon sorunu var mı onlara bakılır. Burun derisinin kalınlığı dahi burun estetiği ameliyatından çok çok önem taşımaktadır. Bunları yam olarak tespit ettikten sonra hastayla ilgili olarak gizli bilgileri vermek zorundayız. Burun estetiğinde sizin cilt ve muayene bulgularınıza göre neyi ne şekilde yapacağımızı detaylı bir şekilde size anlatmalıyız. 

Tabi ki burada burun estetiği ameliyatı öncesinde hastanın genel anestezi alıp alamayacağı hakkında bir sağlık sorunu olup olmadığını bilmek zorundayız. Sigara ve alkol kullanımının durumu ve mevcut alerjik durumunun olup olmadığının da bilinmesi gerekir. 

Bazı hastalarımızın ameliyat öncesinde getirdikleri fotolar üzerinde 3 boyutlu similasyonlar yapmamızı isterler. Ve bazı hastalarımızda bunun çok güvenilir olmadığını düşünüp daha önce ameliyat ettiğimiz hastalarımızın öncesi ve sonrası resimlerini paylaşmamızı isterler. 

Benimde fikrim öncesi sonrası yöntemidir. Çünkü hastalarımıza öncesi ve sonrası resimleri göstererek tarzını anlatmaktır. Temel olarak benim tarzım doğallık üzerine kurulu. Öyle bir ameliyat yapalım ki burun süper görünsün ancak estetik ameliyat geçirmiş olduğu kolaylıkla anlaşılmasın. Öncesi sonrası resimleri gösterirken hastanın yüz mimiklerine bile çok dikkat etmek gerekir. Bunların sonucundan hastanın tarzını ve istediği burun yapısını da öğrenmiş oluyoruz.ve ameliyat öncesi planımızı bitirmiş oluyoruz. Ameliyat öncesinde talepler iyi anlaşılarak ne kadar isteğini gerçekleştirebileceğimizi bildirmemiz lazım.

Burun Estetiği Sonrası

Ameliyat sonrasında buz uygulamasını bizim önerdiğimiz şekilde 2-3 gün süre ile titizlikle yapması gerekir. Burun ameliyatından sonra bilmeniz gereken en temel nokta bu ameliyat ağrısız bir ameliyattır. Yüzde 95 hiç ağrınız olmayacak. Bırakın ağrıyı burnunuzu hissedemeyeceksiniz bile. Dolayısıyla ağrı ile ilgili sorun olan hastalarımız daha önce ameliyat olan hastalardan ve yakınlarından duydukları şehir efsanesi gibi ağrı sorunları yada burun içerisinde ki tampon sorunlar artık olmadığını bilmenizi isterim.

Ameliyat sonrasında göz altında oluşabilecek şişlikler ve morlukların geçmesi için gereken süre en fazla 7 – 10 gündür. Burun üzerine uyguladığımız termoplastik ateli de 5- 6 gün içerisinde alacağız. Bundan sonra da burun üzerine flaster bandaj uygulaması yapacağız. Flaster bandaj uygulamasını da 5- 6 gün içerisinde aldıktan sonra 10 gün içerisinde burnu tamamen açık olarak göreceksiniz.

Bu süreç esnasında burun üzerinde bir miktar şişlik göreceksiniz.Bunu sizin ayna da göremeyeceğiniz yani fark edemeyeceğiniz ölçüde olması için 45 gün geçmesi gerekir. Eğer gerekli olursa burun için bazı masaj uygulamaları da sizin için bizzat gösterip önereceğiz. Bu işlem her hasta da rutin uygulanması gereken bir işlem değil. Dolayısıyla sizi o anki bulgularınız ödeminiz mesela çok fazla ise, masaj ile bu ödemin daha hızlı geçmesini sağlamak için sizi yönlendireceğiz. 

Sonuç olarak 45 gün içerisinde burunda ki ödemlerin yavaş yavaş kaybolduğunu göreceksiniz. Bu süreç içerisinde burnunuzu darbelerden ve travmalardan korumanız gerekecektir. Burun estetiği sonrası gözlük kullanan hastalarımız için de gözlük kullanmaya 2 ay sonra müsaade edeceğiz. Burnun final halini alması ise 5 -6 aydır. 

Ameliyat sonrası size söylediğimiz direktifleri tam olarak yerine getirdiğiniz taktirde sorunsuz mükemmel ve estetik açıdan şahane ancak doğallık açısından da kimsenin anlamayacağı ölçüde güzel bir buruna sahip olabileceksiniz. 

67 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*