Video Ekleyen : Tarih : 17 Mayıs 2013

Burun estetiğinde bu ameliyatın maliyetini belirlerken temel olarak birkaç önemli kriter vardır. Bunların birincisi hastanın muayene bulgusu yani estetik açıdan yapılacak olan değişikliklerin ne ölçüde zor olduğu ne ölçüde majör değişiklik gerekip gerekmediği bilinmelidir. 

Örnek vermek istersek ; bazı hastalara sadece burun ucu estetiği yapıyoruz bunun maliyeti farklıdır bazı hastalara kemik ile beraber total estetik müdahale yapmak gerekir o durumda da ameliyatın ücret daha farklı olur. 2. önemli nokta hastanın deviasyonu yani fonksiyonel olarak nefes alma ile ilgili sorunu olup olmadığıdır. Eğer hastanın fonksiyonel açıdan sorunu var ise, temel olarak bunların nedenleri içeride kemik yada kıkırdakta eğilme ile deviasyon olmasıdır. Veya burun etlerinin büyük olması gelir. 

Eğer içeride eğrilik yani deviasyon sorunu var ise, septoplasti ameliyatını burun estetiğine eklemek gerekir. Eğer burun etleri büyük ise radyofrekans ile burun etlerini küçültmek gerekir. Elbette yapılacak bu işlemler fiyatın maliyetini bir miktar etkileyecektir. 

Burun dışında ameliyatı etkileyen diğer bir kriter ise hastane seçimi olacak. Ben 4-5 hastane de ameliyatlarımı yaptığım için ve bu hastanelerin de klasifikasyon farklı olduğundan hastaneler arasında da maliyet yani fiyat farklılığı mevzudur. Dolayısıyla ameliyatın içeriği eğrilik olup olmaması nefes alma sorunun olup olmaması  ve hastane seçimi burun ameliyatında maliyeti etkileyen temel kriterler olacaktır. 

Her durumda muayene esnasında hastalarıma söylediğim gibi bu video aracılığı ile size de iletmek isterim. Bunların dışında duruma göre fiyatlarda esneklik ve avantajlar sağlanabilir. 

227 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*