Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Burun estetiği nasıl yapılır

Burun estetiği ameliyatını genel anestezi altında yapıyorum. Benim ellerimde ameliyatın süresi 1,5 ile 2,5 saat arasında değişmektedir. Ameliyatta çoğunlukla açık tekniği kullanıyorum. Burun dışında ilk olarak izsiz burun estetiği ameliyatı olduğunu belirtmek isterim. 

Ameliyatta öncelikli olarak hastanın nefes alma problemi var ise bunlar içinde deviasyon burun eti büyüklüğü burun tıkanıklığı gibi sorunları çözüp ameliyatı tamamlarız. Ameliyat bitiminde burun üzerine bir flaster bandaj yaparız. Bu flaster bandajı tamamladıktan sonra yine burun üzerine plastik bir atel yerleştiriyoruz. Bu ateli ortalama 5-6 gün içerisinde alıyoruz. Ve bunu aldıktan sonra yeni bir flaster bandaj uygulaması yapıyoruz. 

Burun estetiği ameliyatından sonra şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, yüzde 95 hiç ağrınız olmayacak. Aynı gün bile hastaneden taburcu olabileceksiniz. Burun içerisinde tampon kullanımı olmuş ise, (bu tamamen sizin bulgularınız ile alakalı) 2-3 gün içerisinde burun içerisinde ki tamponu almış olacağız. Burada bize hep sorulan soru tampon metrelerce mi çıkacak ? Tabi ki hayır tamponumuzun en fazla uzunluğu 10 cm ve hemen hemen de kalınlığı da o kadardır. Dolayısıyla tampon çıkarken ciddi bir ağrı sorunu yaşamayacaksınız. 

Bu ameliyattan sonra göz altınızda şişlik ve morluklar sizin bünyenize bağlı olarak olabilir. Ancak en kötü tabloyu göz önünde bulundurarak yanıtlamak gerekir ise, eğer 5- 8 gün arasında göz altında ki şişlik ve morlukların net bir şekilde geçmiş olduğunu göreceksiniz.

Bunun dışından burun içinde de biraz şişlik ve ödem yine görülebilir. Bu şişlik ve morlukların da geçmesi ortalama olarak 1 veya 1,5 aydır. Sonrasında siz aynaya baktığınızda Burnunuzda çok fazla bir değişiklik görmeyeceksiniz ancak tam olarak oturması için gereken süre yaklaşık 4-6 ay arasıdır. 

85 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*