Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Çene cerrahisinde özellikle bizim yaptığımız ameliyatlar alanı çok geniş. Bunları minikten büyüye doğru sıralamak gerekirse, çene ucu estetiği diyebiliriz. Çene ucunu büyütmek küçültmek küçültürken törpüleme büyütürken implant yerleştirerek alt çeneyi veya üst çeneyi öne veya geriye yada ikisini birden yapmak çene eklemi ile alakalı sorunlar olarak sıralayabiliriz. 

Bunların dışında ağrıdan kaynaklanan sorunlar olabilir veya çene ekleminin kafa tasına tamamen kaynaması nedeniyle çene ekleminin hiç açılamaması olabilir. Bir diğer yaptığımız ameliyat ise, distraksiyon osteogenezi yani çene uzatma ameliyatları. Burada bu ameliyatlar ile ilgili olarak minik bilgiler vermek isterim. 

Çene ucu estetiği 

Çene ucu estetiğinde temel kaydımız tamamen estetiktir. Bir insanın çene ucu küçük olabilir, büyük olabilir önce olabilir, geride olabilir. 3 yönde de çene ucunda biz değişiklikler yapabiliriz.  

Çene Estetiği fiyatları 

Çene estetiği fiyatlarında çenenin büyütme mi yoksa küçültme mi yapılacağı ameliyatın çene üzerinden ne kadar çalışılmasını gerektirdiği gibi birçok kriter ameliyat ücretini değiştirir. Maliyet olarak eğer büyütme ise, kullanılan malzemenin maliyeti ve ameliyatın hangi hastanede yapılacağı bizim için önemli kriterler arasında yer alır. 

Çene estetiğini hangi doktor yapar 

Estetik çene ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Bu ister estetik açıdan yapılan ameliyatlar olsun ister sağlık açısından gerekli olan travmatik vakalar olsun ameliyatı mutlaka plastik cerrahi uzmanları yapar. Ameliyatın başka bir doktor tarafından yapılması mümkün değildir. Estetik doktorları cilt ve dokulara en hassas doktor grubudur. Ve estetik olarak bu işlemleri ince olarak çalışılması gereken noktaları iyi bilirler.

243 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*