Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Çene kayması eklem bölgesinde sorun olan hastalarda sıklıkla karşılaştığımız bir tablo. Çoğunlukla yüzde asimetriye neden olur. Bu asimetrinin temel olarak nedenlerini araştırırken sadece dışarıdan bakarak muayene etmek her zaman yeterli olmaz.Özellikle her iki eklem bölgesinde bu tarz bir kaymaya neden olacak hipertrofi veya fazla kemik doku gelişimi var mıdır yok mudur diye röntgen filmlerinin incelenmesi gerekir.

Eğer bu tarz sorunlar yok ise o zaman biz iskeletsel olarak bu sorunun nasıl çözümlenebileceğine artık odaklanırız. Burada esasen hastanın muayene bulgularına göre bazen sadece çene ucuna müdahale ederek çene kaymalarının estetik tedavisini yapabildiğimiz gibi bazen ortodontik tedavisinden sonra klasik çene cerrahisi ameliyatlarını uygulamamız gerekebilir. Ancak her ne hal olursa olsun ister çene ucuna dokunarak bu işi çözebilelim ister çene cerrahisi müdahaleleri ile bu sorunu çözmüş olabilelim her durumda çene kayması sorununun çözümünü biz size sunabiliriz. 

Esasen burada da çoğunlukla hastanın iki sorunu birbirine geçmiş durumdadır. Bunların birincisi estetik ile ilgili sorunu diğeri ise kayma çok belirginse dişlerin birbiri ile olan alt ve üst dişlerin bozulması ile ortaya çıkan fonksiyonel sorunlar.Biz çene kaymasının tedavisini yaptığımızda hem estetik olarak sorunu çözmüş olacağız hemde fonksiyonel sorunu beraberinde çözmüş olacağız. 

Çene kayması ameliyatlarının korkulacak ameliyat türlerinden olmadığını bilmenizi isterim. Çok kolay ameliyatlardır. Çok rahatlıkla yaptığımız ve tecrübemizin de oldukça çok olduğu ameliyatlardır.

1.228 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*