Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Çene ucunda temel olarak sorunlar şunlardır ; Çene ucu küçük olabilir, çene ucu büyük olabilir, çene ucu önce yada geride olabilir, uzun yada kısa olabilir. Bura da çene ucunda biz ” x,y,z ” vektörde de değişiklik yapabiliriz. Buna örnek olarak şöyle söyleyebilirim ; bir hastanın çenesinin uzunluğu normal anacak öne doğru fazla çıkıntılı olarak görünüyor. Bu tür durumlarda törpüleme işlemi yeterlidir. Bu arada sorun ne olursa olsun bu ameliyatların hemen hemen tamamını ağız içerisinden yapıyoruz. Dışarıdan bir kesi olmayacağı için izle ilgili bir sorun da yaşamazsınız. 

Başka bir örnek vermek istiyorum; hastanın çenesinin ucu öne doğru sivri ve yükseklik olarak baktığımızda da uzun. Böyle bir hasta da çene ucunun törpülenmesi ve çene kemiğinden küçük bir parça kemik çıkartılması ile hem yüksekliği ideal ölçüye alabiliriz, hemde öne doğru uzun olan sivri kısmı geriye doğru alabiliriz. Dolayısıyla yine başarılı bir netice elde edebiliriz. 

Hastanın çene ucu geride ve kısa. Bu durumda biz çene ucuna koyacağımız bir implant ile bu sorunu net bir şekilde çözebiliriz. Bazen hastalarımız yabancı materyal kullanılmasını istemezler. bu durumda özellikle çene ucunda ki kemik stok durumu yeterli ise, çene ucunda kemiğe yapacağımız kesi ile, yine hastanın kemik dokusunu kullanarak öne doğru aşağıya doğru yani üç vektörde de kemikte estetik olarak değişiklik yapabiliriz. 

Dolayısıyla çene ucu estetiği tamamen ağız içerisinden yapılan bir ameliyattır. Ameliyat süresi 1 saattir. Aynı gün bile taburcu olma imkanı vardır. Bir hafta içerisinde sosyal ve iş yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Ve mükemmel bir netice elde edebiliriz. 

191 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*