Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Göğüs büyütme ameliyatında benim kullanmayı sevdiğim teknikler koltuk altı ve meme altı çizgisidir. Bunun dışında meme başından da silikon protez yerleştiriyorum ama favorim koltuk altı ve meme altı çizgisidir. Yine nadiren göbek deliğinden de uygulama yapıyoruz ama hasta muayene bulgusu şartı gerektiği için daha az karşımıza çıkıyor. 

Koltuk altından Meme büyütme ameliyatını nasıl yapılır ? 

Eğer hasta izsiz bir meme büyütme ameliyatı olmak istiyorsa o zaman hastalarıma önerim ya koltuk altından yapalım bu ameliyatı yada göbek deliğinizden yapalım oluyor.  Koltuk altı hemen hemen tüm hastalara uygun olabilecek bir tekniktir. Göbek deliği ise, her hastaya uygun olmayacak bir tekniktir. koltuk altından girildiğinde bu ameliyat 1 veya 1,5 cm lik bir kesi ile bu ameliyatı yapıyoruz. Ameliyat süremiz ortalama olarak 25 – 30 dk bu total ameliyat süresidir. Ameliyattan sonra hasta aynı gün bile taburcu olabilir. Çünkü her hastaya genel anestezi uygulayamıyoruz. Sedasyon ile bu ameliyat yapıldığı için genel anestezinin ameliyat sonrası sıkıntılarında tamamen muhaf oluyorlar. 

Ameliyat sonrasında bir flaster bandaj uygulaması yapıyoruz. Ayrıca hangi ilaçları kullanacağını reçete ederek aynı gün bile taburcu edebiliyoruz. 

Göğüs altı çizgisinden meme büyütme 

Yine aynı şekilde lokal anestezi sedasyonla yapabiliyoruz. Nadiren hasta istersen genel anestezi ile yapıyoruz. Yaklaşık olarak total ameliyat süreniz 45- 50 dakikadır. Ameliyat esnasında attığımız kesiyi estetik kendinden eriyen dikişler ile kapatıyoruz. Yine tabi ki ameliyat bölgesine sıkı bir flaster bandaj yapıyoruz. Hasta yine aynı gün taburcu olabilir. Antibiyotik ve ağrı kesicisini reçete ediyoruz. 

Meme büyütme ameliyatı sonrası yaşananlar 

Ameliyat sonrasında hızla azalan hafif sızılar olabilir. Bunlar ile ilgili olarak biz genellikle ilaç uygulaması yapıyoruz. Ayrıca ameliyat sonrasında sürekli yatarak iyileşmeye çalışmayın. olabildiğince fazla hareket edin. Göğüs büyütme ameliyatlarında ev içerisinde yürümeler Kendi kişisel ihtiyaçlarınızı kendiniz görmeniz, sizin çok çabuk iyileşmenizi sağlayacak. Ameliyattan 2 gün sonra Banyo yapmanıza izin vereceğiz. Yüzde 99 diren kullanmayacağımız için diren acısı olmayacak ve almamız gerekmeyecek. 

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında omuz hareketlerini bir süre kısıtlamak zorundayız. 90 dereceye kadar kolunuzu istediğiniz gibi kaldırabilirsiniz. Dirsekten istediğiniz hareketleri yapabilirsiniz. Parmak hareketlerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ancak omuz hareketlerinde 90 derecenin üzerine çıkan hareketlerde protezi yerleştirdiğimiz kas sık hareket ederse bu sizde ister istemez acı ve sızı artışına neden olur. 

Ameliyat sonrasında masa maşı işler yapıyorsanız 4-5 güne iş yaşantısına dönebilirsiniz. Ameliyattan 2 hafta sonra masaj yapmaya başlayacağız. Bunları sizin nasıl yapacağınızı detaylı olarak ofisimizde detaylı olarak göstereceğiz. Ameliyatınız üzerinden bir hafta geçtikten sonra arzu ettiğiniz her hareketi yapabilir ve her spor uygulamasını da yapabilirsiniz. 

205 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*