Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Göğüs Ameliyatı ne zaman yapılır

Göğüs Ameliyatında özellikle göğüs gelişiminin tamamen tamamlanmış olması gerekir. Fizyolojik olarak baktığımız zaman yaklaşık 15-16 yaşlarında bayanlarda göğüs gelişimi tamamlanır. Bu ameliyatlarda 19-20 yaşını beklemenin her durumda faydası olacaktır. Bayan vücudunda hormonel dengenin oturması için 19 -20 yaşları görmek gerekir. Bu yaşlardan sonra büyütme de küçültme de yapılabilir. 

Göğüs Estetiği Ameliyatı Yaş Sınırı 

Büyütme ameliyatı ile ilgili zaten kafa karışıklığı hiç yok. Ancak göğüs küçültme ameliyatlarında bazı bilimsel yayınlar göğüs 20-21-22 yaşlarına kadar büyümeye devam edebilir diye söyler. Ancak benim mesleki tecrübelerime göre 19 -20 yaşlardan sonra göğüs küçültme yada göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir.

Göğüs Ameliyatı ne zaman yapılmalı

Bu yaşlarda temel olarak göğüste sarkma yani dikleştirme ameliyatlarına çok fazla ihtiyaç duyulmaz. Tabi ki bunun yanı sıra hastaların genel sağlık durumlarının genel anestezi uygulamasına ve ameliyat olmaya uygun olması gerekir. Herhangi bir sistem rahatsızlığının olmaması gerekir. Bu hem cerrahi ile ilgili hemde genel anestezi ile sıkıntı oluşturmayacak sistemik hastalıklarının olmaması gerekir. Bunun dışında temel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi hastane ortamında ameliyathane şartlarında ve tam teşekküllü ve güven hastanelerde bu ameliyatın yapılmasını tavsiye ediyorum.

75 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*