Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Meme küçültme ameliyatını genelde genel anestezi ile yapıyoruz. Nadiren hastanın muayene bulguları uygunsa ve genel sağlık durumu da uygunsa sadece sedasyon ile yani lokal anestezi ile de yapabiliyoruz. Ortalama ameliyat süremiz 2- 2,5 saattir. Ameliyat sonrasında hastaların hemen hemen hiç ağrısı olmaz. Hastaneden aynı gün bile taburcu edebiliriz. Çoğunlukla diren kullanmıyoruz ama gerekirse hastadan direnlerini alıp taburcu ediyoruz. 

Göğüs küçültme sonrası 

Ameliyat sonrasında hastalarımızın rutin olarak antibiyotik ve ağrı kesici kullanmaları gerekiyor. Bu ilaçlarında iyileşmeyi hızlandırdığı için kullanmayı tercih ediyoruz. Ameliyat sonrasında hastalarımıza flaster bandaj uygulaması yapıldığı için erken dönemde hastalarımızın sporcu sütyeni kullanması gerekmez. Yaklaşık 5 gün sonra yaptığımız kontrolde flaster bandajlarımızı alıp sporcu südyenlerimizi o zaman kullanmaya başlıyoruz. Yaklaşık olarak da 1 ay boyunca kullanmalarını istiyoruz. 

Ameliyat sonrasında hastalarımızın da sosyal ve iş yaşantılarına geri dönemleri en fazla 5 gündür. Çok rahat çok kolay izsiz bir ameliyattır. 

626 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*