Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Meme küçültme ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında ameliyathane ortamında yapmak gerekir. Ameliyat süresi özellikle küçültme ameliyatlarında genelde 2 saat sürer. Özellikle mesleki olarak temel estetik felsefem izsiz ameliyatlar üzerine kurulu olduğu için göğüs küçültme ameliyatlarında da olabilecek minimum kesiler ile olabilecek minimum izler ile bu tarz ameliyatları yapmak üzerine kuruludur. Çoğunlukla meme küçültme ameliyatlarında göğüs ucu etrafından aşağıya doğru olan kesiler ile bu ameliyatı yapmayı tercih ediyorum.

Memeyi ne kadar küçültme gerekir 

Meme küçültme ameliyatlarında memeyi estetik kaideleri bozmadan hastanın istediği ölçüde memeyi küçültmeye çalışıyoruz. Ortalama meme final neticemizin 80 – 85 beden büyüklüğünde olmasını arzu ediyoruz. Ameliyat bitiminde ameliyat için açtığımız kesileri estetik kendiliğinden eriyen dikişler ve gizli olan dikişler ile kapatıyoruz. Böylece ameliyat sonrasında bu hastalardan dikiş alınması gerekmiyor. 

Meme küçültme ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında diren uygulaması nadiren gerekir. Takılsa bile bu direni hastayı taburcu etmeden aynı gün veya ertesi gün alıyoruz. Göğüs küçültme ameliyatları hasta açısından çok rahat geçen ameliyatlardır. Ameliyat sonrası yüzde 95 veya yüzde 98 hastanın hiç ağrısının olmayacağını söyleyebilirim. Ameliyat sonrasında hastayı aynı gün taburcu edebileceğimiz gibi 1 gece hastayı hastanede misafir edip ertesi günü de hastayı taburcu edebiliriz. Aynı gün de olsa ertesi günde olsa taburcu etmeden önce hastamıza eğer diren kullanmak zorunda kaldıysak direni varsa alarak taburcu edeceğiz. Ameliyat sonrasında hastaya sıkı bir filaster bandaj uygulaması yapacağız. Bu bandajı da 5 gün süre ile hastada kalmasını isteyeceğiz. 

5 gün sonra kliniğe hasta kontrole geldiğinde flaster bandaj uygulamasını kaldıracağız ve sporcu südyeni kullanmaya başlayacağız. 

Meme küçültme ameliyatı Sonrası iyileşme süreci

Meme küçültme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Hasta 3-4 gün sonra işene veya sosyal yaşantısına geri dönebilir. Ameliyat esnasında yapılan kesiler ile ilgili olarak gerekirse uygulanacak ilave tedaviler ile izle ilgili de hemen hemen sorun yaşatmayacağız sizlere. 

Meme küçültme ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme de fiyat hastanın vücut yapısına göre ameliyatın süresine ve ne kadar küçültme yapılacağına göre değişir. Net fiyat vermek pek mümkün değildir. Maliyeti hastane seçimi de etkiler. Ayrıca ücret belirlemesini muayene olmadan belirlemek zor veya söylense bile biraz sallama bir iş olacaktır. Meme küçültme ameliyatı olacaksınız ve fiyatını merak ediyorsanız ücretsiz muayene ile ameliyatın fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

236 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*