Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Göğüs büyütme ameliyatlarında silikonlar temel olarak meme glandı altında yada meme kası altına konulur. Burada bunun seçimi yapılırken hastanın muayene bulguları bizim için çok çok önemlidir.

Meme glandı altına silikon protez yerleştirilmesi

Eğer hastanın yeteri ve ideal büyüklükte protezi koruyabilecek bir meme glandı var ise, bu durumda kas üstüne meme protezlerini yerleştiririz. Protezi örtecek kadar hastanın meme dokusu olduğu için bu protezler dışarından fark edilmez. Dokunulduğunda da fark edilmez.

Meme kası altına silikon protez yerleştirilmesi

Ancak hastanın memesi çok küçük ise o zaman en doğru plan kas altına yerleştirmekti. Düşünün meme dokusu en düşük olan bir hastada bile en azından cilt altında yaklaşık bir veya 2 cm kalınlığında yağ ve meme dokusu vardır. Bunun altında da bir kas dokusu var ve biz bu silikon protezi bu kas dokusunun altına yerleştiriyoruz. Dolayısıyla arada ki olan bu dokular silikon protezin dışarıdan fark edilmesini protezin dokunulduğu zaman hissedilmesini engellemeye yeterli olacaktır. 

Meme büyütme ameliyatı yapıldığı anlaşılır mı 

Biz eğer estetik açıdan kriterlere uygun ameliyatlar yaparsak ve doğal netice elde niyetinde olursak meme büyütme ameliyatı da yapıldığı anlaşılmaz. protez hangi plana yerleştirilirse yerleştirilsin. 

73 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*