Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Silikon protezler patlar mı ?

Sayın izleyenler bu her zaman bir enteresan zıtlık içerir silikonlar patlar mı sorusu. Silikon protezler patlamaz. Özellikle bazı tv programlarımda veya röpörtajlarımda bu ağırlığımla bu kilomla silikon potezlerin üzerinde resmen tepindim. Ancak bu silikon protezler böyle durduk yere çarpma ile veya eşinizin sıkması ile falan patlayacak bir şey değildir. Bu yüzden bu silikon protezlerin patlaması ile alakalı olarak kafanızda herhangi bir soru işareti oluşmasın. Silikon protezle patlamaz diyebilirim.

Silikon protezleri vücudun kabul etmemesi söz konusu olabilir mi 

Bu da yine enteresan bir tablo. Silikon normalde vücudun kabul ettiği bir meteryaldir. Vücut normalde silikon materyaline karşı reaksiyon oluşturmaz ve kabul eder. Ancak nadiren ortalama yüzde 3 oranında vücut silikon protez etrafında çok kuvvetli kapsül dokusu oluşturabilir. Bu kapsül dokusu oluşumu önceden herhangi bir hastada tahmin edilebilecek veya öngörülebilecek bir tablo değildir. Ancak bunun tedavisi var mıdır ? 

Eğer böyle bir durum oluşursa silikon protez çıkartılıp orada oluşan kapsül temizlenip başka bir karakterde bir silikon protez konarak ameliyat tekrarlanması gerekir. Bu şekilde çözüm ve tedavi etmiş oluruz. Özet olarak silikon protezler patlamaz silikon protezleri genel olarak vücut kabul eder yüzde 3 oranında abartı reaksiyon gösterebilir. Bundan çözümü vardır.

121 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*