Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Natural Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği isteği ile bize başvuran hastaların elinde bir fotoğraf ile gelirken. Bazısı bir sanatçı veya artistin ki gibi bir burun talep eder burada önemli olan nokta şudur ; hastanın burnunu tasarlarken yeni bir burun inşa ederken mevcut yüz kemik yapısına göre plan yapmalıyız yoksa elinde hastanın getirdiği bir mankenin yoksa burnunu tam olarak yapmamalıyız. 

Eskiden bu tarz istekler ile sıklıkla karşılaşılsa da yavaş yavaş bu istekler azaldı ve artık hastalar da bilinçlendiği için. Önemli olan burun tasarımı yaparken hastanın yüz iskelet oranlarına çok dikkat etmek lazım. Yüz iskelet cerrahisini sıklıkla yapan bir doktor olarak şunu söylemem lazım hastanın yüzü olması gerekenden büyük ise, getirdiği resimde ki gibi küçük bir burun yaparsak fındık gibi bir buruna sahip olacaktır. 

Yüz yapısı büyük olan bir hastaya küçük bir burun orantısız olacaktır. Bu bir örnektir ama tersi de mümkündür. Küçük bir yüze büyük bir burunun gitmeyeceği gibi….Bu durumda siz bir sanat eseri bir burun da yapsanız orantısız olacağı için estetik neticesi kötü olabilir. Burun ameliyatını yüz iskelet büyüklüğüne göre planlamamız lazımdır. 

Eskiden yapılan burun estetikleri hokka burun kaygan burun gibi sıra dışı burun tasarımları yapılırmış. Biz tabi ki naturallik çerçevesinde bu tarz ameliyatlardan uzak durmamız gerekir. Temel olarak burunu tasarlarken kişinin hastanın yüz oranlarına en uygun olabilecek burun büyüklüğünü tasarlamalıyız. Elde edeceğimiz neticede doğal olmalıdır. 

Doğal burun estetiği nedir 

Bunu tarif etmek gerekirse bir bayan hasta için burun sırtı düz olarak gelmeli yada minimal kavis olmalı burun ile dudağın yaptığı açı ortalama olarak 95 veya 100 derece olmalıdır. Erkek hasta da ise natural burun ; burun sırtı tamamen düz olmalı burun ile dudağın yaptığı açı ise, ortalama 90 derece olmalıdır. 

Bayanlarda erkeklere nispeten çok az da olsa kalkık olması gerektiğini düşünenlerdenim. Bazen şu soru ile karşılaşıyorum kalkık olacak burun deliklerim görünür mü ?  Hayır ! Bu bahsettiğim 95 derecelik açı burun deliklerinizin görünmesine neden olmaz ve domuz burnu gibi bir buruna sahip olmazsınız. Natural estetik açıdan çok şık bir buruna sahip olursunuz. 

104 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*