Video Ekleyen : Tarih : 15 Nisan 2013

Horlama Tedavisi ne demek

Özellikle nefes alma sorunu çok belirgin olan çok ciddi horlaması olan ve hatta uyku esnasında nefes kesilmesi apne sendromları olan hastalarda biz sıklıkla bu tarz ameliyatları da yapıyoruz. Özellikle bu hastalarda nefes alma sorunu çok belirgin olan tedavinin birinci basamağı her durumda bu hastanın sağlıklı bir şekilde nefes almasını sağlamaktır. Bunun dışında ister bir estetik ameliyat yapılmış olsun ister sadece nefes alma sorunu için bir ameliyat yapıyor olalım her durumda ikisi bir arada da olabilir. Veya sadece horlama tedavisi için de bir ameliyat yapabiliriz. 

Kombine hem estetik hem Horlama Tedavisi

Tedavi amaçlı olan burun estetiği operasyonlarında yani horlama tedavilerinde ilk önce nefes kanallarının açılması ve rahat nefes aldırmamız birinci önceliğimizdir. Horlama tedavisi ancak bu şekilde çözümlenebilir. Tabi ki bu fonksiyonlar ile ilgili sorunu çözerken ufak tefek burun şekil sorunlarını da bu ameliyat ile birlikte yapabiliriz. Bu tamamen hastanın isteğine bağlıdır. 

Bu ameliyattan sonra güzel bir nefes alabileceksiniz. Estetik açıdan da estetik bir buruna sahip olacaksınız. Ameliyatı hangi branş doktorunun yapması gerektiğine gelince ; eğer doktorunuz estetik burun yapabiliyor ve aynı zamanda horlama tedavisini aynı anda yapabilen bir doktor ise, ameliyatı istediğiniz branş doktoruna olabilirsiniz. Ama unutmayın burada tecrübe çok önemli. Burada dokuya karşı cerrahi nezaket çok önemli. Ben bu işleri bilen biri olarak net olarak şunu söyleyebilirim ; burun estetiği ve nefes alma ile ilgili sorun yaşıyor olsaydım, estetik cerrahiyi tercih ederdim. Ama elbetteki bu ameliyatı kombine olarak yapabilen kulak burun boğaz hekim arkadaşlarımız da var. Temel öneri doktorun iyi araştırarak seçilmesidir. Doktorunuzun ameliyat ettiği hastalara ulaşmaya çalışın. Ve doktorunuzdan öncesi ve sonrası vaka resimleri göstermesini isteyin. Ve doktor seçiminizi bunlara bağlı olarak yapın. 

67 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*