Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Kadın Göğsü Neden Sarkar

Temel olarak göğüslerin sarkmasına neden olan 3 ana etken vardır. Bunların birincisi her durumda genetiktir. 2. ve sıklıkla karşılaştığımız hamilelik sonrasında oluşan sarkmalardır. 3. ise sık kilo alıp vermeye bağlı olan meme sarkmalardır. 

Heniz daha 20 li yaşlarda doğum yapmamış sık kilo alıp verme öyküsü yok ancak ileri derecede sarkma var. Bunun temel nedeni hastanın genetiğidir. Genetik karakterin elastik deri üzerinde ki zayıflığından dolayı zaman içerisinde yavaş yavaş sarkma ortaya çıkar. Ve bu sarkma hem estetik açıdan hemde fonksiyonel açıdan çok ciddi sorunlara neden olabilir. 

Diğer neden ise hamilelik ve emzirmedir. Bu süreçte göğüs dokusu hormonel olarak çok fazla büyüdüğü için ve emzirme döneminde emzirmeye bağlı olarak göğüs hacmi küçülüp büyüdüğü için sıklıkla sarkma ortaya çıkar. Diğer neden ise sık kilo alıp vermedir. Bizim temel olarak Türk halkında gözlemlediğimiz çok fazla kilomuza yediğimize içtiğimize dikkat etmiyoruz. Bu sebeple fazlasıyla kilo alıp verme döngüleri yaşıyoruz. Bu da aynı zamanda göğüslerimizde sarkmalara neden oluyor.

Göğüs sarkmalarında özellikle ameliyat olmak gerekir mi ?

 Eğer bu sizi estetik açıdan baktığımız zaman mutsuz ediyor ise, kesinlikle ameliyat olmalısınız. Ortalama 1,5 saatlik bir ameliyat ile sarkma şekline bağlı olmak kaidesi ile belki sadece göğüs başı etrafından belki dikey bir kesi ile ameliyatınızı ortalama 1,5 saatte tamamlarız. Ameliyatınızın üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra iz bırakmayacak ölçüde iyileştirecek şekilde de yapabiliriz. Ameliyat sonrası istediğiniz özel göğüslere sahip olabilirsiniz. 

74 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*