Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Göğüs büyütme ameliyatı ile bize başvuran hastalarımızdan çok azda olsa bir kısmı silikon protez kullanmak hiç istemezler. Silikon protez kullanmadan göğüs büyütmek için elimizde kalan tek yol var; oda Lipivage tekniği dir. 

Lipivage tekniği esasen yağ enjeksiyonu uygulamasının daha rafine edilmiş halidir. Lipivage  yöntemini kullanarak meme büyütme ameliyatı yapabilmek için öncelikli olarak hastanın muayene bulgularının bu yönteme uygun olması şarttır. Muayene bulgusunda neyi arıyoruz ? 

Lipivage tekniği ile göğüs büyütme ameliyatı yapabilmek için hastanın vücudunda alabileceğimiz ölçüde yağ dokusunun olması gerekir.  Örnek olarak söylüyorum; 1:60 boyunda 50 kiloluk bir hastadan  Lipivage tekniği ile bize yeterli olacak kadar yağ dokusu alabilmemizin çokta mümkün olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla alabileceğimiz ölçüde kaliteli yağ fazlalığının olması gerekir. Lipivage tekniği kullanabilmemiz için….

Lipivage tekniği ile elde edilen bu yağ dokusunu kök hücreler ile zenginleştirerek göğüs bölgesine enjekte ediyoruz ve kalıcılığını arttırmak istiyoruz. Tabi ki Lipivage tekniğinde tek seansta silikon protez kullanıyormuş gibi net bir netice elde etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bir seviye daha arttırmak isteyen hastalar için belki bu işlem daha uygun olabilir. Ancak tekrarlayan uygulamalarda yani birkaç seansta yapılan ameliyatlarda silikon protezden bile daha güzel neticeler elde edebiliriz. Çünkü bizim uyguladığımız Lipivage yönteminde ortalama olarak enjekte edilen yağın yüzde 50 sini kalıcı olmasını hedefliyoruz. Her seferinde bu şekilde bir yüzde 50 başarı elde edileceği için arzu edilen göğüs büyüklüğü büyüklüğüne ulaşabiliriz.

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın istekleri çok önemli. Bazı hastalar tek seferde yapılmış olan neticelerden çok çok memnun olurken bazı hastalar dediğim gibi 2. veya 3. seanslarda yapılan girişimler ile sonuçlandırmak istiyor. Özellikle bilmenizi istediğim konu meme büyütme ameliyatı olmak isteyen ama silikon protez kullanmak istemeyen hastalarımızın bu yöntemin olduğunu ve çözümsüz olmadıklarını bilmenizi isterim. 

Ayrıca bu ameliyat fiyat olarak standart ameliyatlar ile ortalama aynıdır. Hatta silikon maliyeti bile olmadığından daha ucuza bile maledilebilir. Ayrıca daha büyük ve iri göğüs isteyen hastalarımız içinde tekrarlayan seanslar ile destek verebileceğimizi unutmayın.

217 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*