Video Ekleyen : Tarih : 26 Ağustos 2013

Liposuction Bacak inceltme Ameliyatı

Bacakta estetik olarak deformiteleri saymak istersek bacağın parantez olması, çarpık olması, ince olması veya kalın olması aklımıza gelir.Bu makalemde bacağın kalın olduğu durumlarda liposuction ile yaptığımız bacak inceltmeden bahsedeceğim.

Özellikle bacağın altında diz altının kalın olması sık karşılaşılan bir tablo değildir.Karşılaşıldığı zamanda estetik ve fonksiyonel olarak bazı sorunlara yok açar. Temel olarak dizden aşağısı bacak bölgemizde yağ dokusu normal popülasyona göre kıyaslayacak olursak yağ dokusu kalınlığı biraz daha azdır. Dolayısıyla sizi muayene ederken, cilt altında lokalize olan yağ dokusu muayene esnasında belirlemeye çalışacağız.  Örneğin diz altınızda lenfödem ile ilgili bir sorununuz var ise, liposuction uygulamayacağız. Bunun yerine lenf drenaj veya lenfatik cerrahi ile alakalı hekim arkadaşlarımıza yönlendireceğiz. 

Yağ dokusundan kaynaklanan bacak kayıklıklarıda net bir şekilde liposuction ile size başarılı bir çözüm sunabiliriz. Tabi ki burada bazı cerrahi teknik detaylar söz konusu. Bacakta hangi bölgelerden yağ dokusu alabiliriz. Veya yağ dokusu alırken cerrahi teknik olarak hangi tip kanüller kullanacağımız gerekir bunlar cidden çok önemli. 

Normal bir lipo ameliyatı gibi bacakta da yapılır teorik olarak. Bacak da lipo yaparken biraz daha dikkatli olmak lazım. Örneğin çağ olarak baktığımız zaman biraz daha ince kanüller kullanmalıyız. Belki 2 mm lik olabilir belki 3 mm kanül olabilir. Biraz daha yavaş yapılması gerekir. Bunun nedeni de herhangi bir fonksiyonlar ile ilgili bir soruna neden olmayalım. Elde edeceğimiz netice de daha güzel olabilsin. 

Bu ameliyatı lokal anestezi ile yapabileceğimiz gibi, belden uyuşturarak spinal anestezi ile de yapabiliriz. ortalama olarak bir veya bir buçuk saat sürer. Bacak olunca konu biraz daha yavaş ve titiz çalışmak gerektiği için bu süre biraz uzayabilir. Fakat buna rağmen aynı gün bile hastane den çıkabileceksiniz. 

Bacak inceltme estetiği sonrası

Ameliyat sonrasında hastalarıma kompresif elbiseler giymesini öneriyorum.Bu korseler olacağı gibi varis çorapları bile yapacağı baskı için bize yeterli olacaktır. Ortalama olarak 1- 1,5 ay içerisinde final neticesine elde edeceğiz. Ve anlamlı bir şekilde bacağınızın inceldiğini göreceksiniz.

412 views

Katagorisi:

Bacak Estetiği

Anahtar kelimeler:

,

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*