Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Vücudun ortasından bir çizgi çektiğimizde sağ ve sol kısımda bir asimetri vardır. Kiminde daha fazladır bu asimetri kiminde daha azdır. Bayanlarda bu temel olarak göğüslerde kendini gösterir. Mesela her iki göğüs ucu aynı seviyede değildir. Her iki göğüsün büyüklüğü aynı ölçüde değildir. Her iki meme altı çizgisi aynı seviyede değildir. 

Ameliyat esnasında yaptığımız çizimler ile elde ettiğimiz neticenin asimetrik olması ile ilgili azami özeni gösteririz. Meme küçültme ameliyatının temelinde ve esasında ameliyat öncesi yapılan çizimler vardır. Biz bu ayakta yaptığımız çizimler ile bu çizimlere sadık kalarak ameliyat esnasında olabilecek simetriyi elde etmeye çalışırız. Hem büyüklük açısından hemde göğüs ucunun seviyesi açısından hemde meme altı çizgisi seviyesi açısından değerlendiririz.

Bir göğüs ne kadar küçülebilir ? 

Hastanın istekleri bizim için önemlidir. Hastalarımızdan genelde gelen istek olabilecek en küçük göğüs şeklinde olur. Göğüs büyütme amacı ile başvuran hastalarımız ise olabilecek max büyüklüğü talep ederler. Burada benim sizin isteklerinizi rasyonelize etmem gerekir. Estetik konseptlere göre estetik anlayışımıza göre ve estetik doğrularımıza göre ideal göğüs büyüklüğü 80- 85 beden arasında olmalıdır. 

Bu büyüklüğü belirlerken hastanın kilosu ve boyu omuz genişliği gibi bilgiler çok önem kazanır. Ancak kimi hastamızda bunu 80 bedene yakın kimi hastalarda ise, 85 bedene yakın olarak planlıyoruz. Bu doğal neticeyi elde ederken diğer bir amacımız ise, olabilecek minimum kesi ile olabilecek minimum iz ile eğer olabiliyor ise izsiz teknikler ile size bu süper neticeyi kazandırmak olacaktır. 

67 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*