Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

İzsiz Meme Estetiği Ameliyatları

Tüm dünya da ve ülkemizde bilinen meme küçültme ameliyatı tekniği ters “T” tekniği olarak adlandırılan tekniktir. Yazıma başlamadan önce şunu vurgulamak istiyorum. Ben ters “T” tekniğini sevmiyorum. Ameliyatlarımda da bu tekniği uygulamak istemiyorum. Bunun dışında kullanılan diğer teknikler özellikle göğüs küçültme ameliyatlarında göğüs ucu etrafından yapılan göğüs küçültme ameliyatları 2. sırada meme başı etrafından aşa doğru yapılan dikey kesi ile yapılan ameliyatlar.

İzsiz Göğüs Küçültme Ameliyatı 

Hastanın muayene bulguları eğer bu tekniğe uygun ise, iz açısından çok basit ve güzel iyileşir. Özellikle göğüs ucu etrafından yapılan kesi göğüste çok fazla büyüklük olmaması veya sarkmanın çok fazla olmayan vakalar da uygularız. Ameliyatın üzerinden 2-3 ay geçtiğinde izler belli belirsiz hale gelir. Ameliyat üzerinden 9 ay bir yıl geçtiğinde ameliyat izleri hemen hemen bulamayız bile. Bunun bir adım ilerisi memenin biraz daha büyük olduğu sarkmanın biraz daha fazla olduğu olgularda göğüs ucu etrafı ve aşa doğru dikey kesi ile neticelenecek teknikler elde ediyorum.  

Bunun biraz daha ilerisi sarkmanın biraz daha fazla olduğu göğüs dokusunun biraz daha fazla olduğu olgularda ise, göğüs ucu etrafı aşa doğru dikey kesi ve meme altında da küçük kısa kesi ile bu ameliyatları yapmayı tercih ediyorum. Bu teknikte bizim estetik cerrahi uygulamalarımızda kısa “T” olarak adlandırılır. Meme altı çizgisinde ki kesi de küçük bir kesidir. Buda iz kalmama açısından hastaları çok mutlu eder.

İzsiz Göğüs Dikleştirme Ameliyatı 

Bunun Dışında göğüs dikleştirme ameliyatlarında yine biraz önce bahsettiğim gibi göğüs ucu etrafı veya göğüs ucu etrafından aşa doğru inen dikey kesi ile yapabiliriz. Bunlar çok hızlı iyileşirler. İzle ilgili sorun büyük oranda yaşamazsınız. 

İzsiz Göğüs Büyütme Ameliyatı 

Göğüs büyütme ameliyatlarında ise, yüzde 99 izsiz teknikler size sunabiliriz. Özellikle koltuk altından silikon protez yerleştirdiğimiz silikon protez ameliyatlarımızda ameliyat üzerinden bir yık geçtikten sonra ameliyat için yaptığımız kesinin izini ben bile bulamayabiliriz. Tabi ki bunun için sizin muayene bulgularınızın koltuk altı tekniğine uygun olması gerekir. Kullanılacak silikon protezin size uygun olması gerekir. Ancak böyle bir alternatifin olduğunu bile bilmeniz sizin için büyük şans olacak. Sizin için büyük bir yenilik olabilir. 

Bunların dışında eğer muayene bulgularınız uygun ise göğüs büyütme ameliyatlarında göbek deliğinden de silikon protez yerleştirebiliriz. teknik olarak koltuk altı tekniğine göre biraz daha zor olsa da yine de sizin muayene bulgularınız buna uygun ise, yine izsiz olacak şekilde silikon protezi göbek deliğinizden yerleştirebiliriz. Göğüs büyütme ameliyatlarında silikon protez koymak izsiz bu iki tekniğin dışında göğüs ucu etrafından veya meme altı çizgisinden de silikon protezleri yerleştirebiliriz. 

Burada bu iş için azami özen gösterdiğimiz için estetik kendinden eriyen gizli dikişler ile kesilerimizi kapattığımız için izle ilgili sorun yaşama olasılığınız hemen hemen sıfır olacak diyebilirim. Sonuçta büyütme ameliyatı da yapsak küçültme ameliyatı da yapsak dikleştirme ameliyatı da yapsak iz ile ilgili yaşayacağınız sorunları biz sizden daha çok önemsiyoruz. Olabildiğince bu ameliyatlarımızın hepsini izsiz teknikler ile minumum iz ile yapmaya gayret harcıyoruz. 

107 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*