Video Ekleyen : Tarih : 8 Nisan 2013

Göğüs büyütme ameliyatında kullanacağımız silikon protezi istekleriniz ve muayene bulgularımız eşliğinde birlikte belirleyeceğiz. Muayene bulgularınız “a” tipi veya “b” tipi silikon proteze uygun olabilir. Ama sizin istediğiniz “c” tipi silikon protezidir. İsteklerinizi tabi ki dinleyeceğiz ancak aynı zamanda sizin muayene bulgularınızında önemli olduğunu da bilmeniz gerekir.

Silikon protez nedir ?

Silikon vücudu kabul ettiği metaryellerden birisidir. Yani vücudun çok fazla reaksiyon üretmediği kolaylıkla kabul ettiği meteryallerdendir. Silikon protezin serum ile doldurulan protezler içi jel silikon protezler olmak üzere ikiye ayrılır. İçi jel olan protezlerde üst yüzeyinin düz yada bütürlü olmasına göre veya şekillerinin atomik veya yuvarlak olmasına göre kendi içinde ayrılabilir.

Anatomik protezler halk arasında bilinen ismi ile damla şeklinde olan protezler dir. Burada şunu net bir şekilde söylemek lazım bu silikon tiplerinin birbirine göre üstünlüğü olup olmadığı değil önemli olan noktası kullanılan silikon protezin cinsi ne olursa olsun fark etmez. Önemli olan hastanın fizik muayene bulgularıdır. Hastanın fizik muayene bulgularına göre en uygun silikon protezi tercih edersek eğer süper netice elde etmek için önümüzde bir engel yok demektir.

Silikon protezlerde dışı bütürlü olan protezlerin yada düz yüzeyli olan protezlerin kendi içinde hep üstünlüğü vardır. Bundan 4-5 yıl öncesine kadar içi jel protezle dolu olan protezlerin içerisinde ki silikonlar akışkan karakterde idi. Ancak son gelişmeler ile artık bu silikon protezlerin içerisinde ki jel maddesi artık akışkan olmayan karakterde üretiliyor. Akışkan olmayan karakterde hazırlandığı için bunlar artık daha da güvenilir hale gelmişlerdir.

İçi serum ile dolu olan silikon protezler özellikle ameliyatını izsiz olmak isteyen hastalarda koltuk altı tekniğini kullanacağımız hastalarda veya göbek deliğinden silikon protez uygulaması yapılacak olan protezlerde tercih ederiz. Bu protez vücuda içi boş olarak yerleştirilir. Yerleştirdikten sonra bir kablo aracılığı ile normal damardan enjekte edilen serum ile şişiririz. Dolayısıyla vücudumuzun her durumda kabul ettiği meteryaldir. Ve bunun bizim için en güzel faydası total olarak izsiz olabilmesidir. Bu seçenekler içinde size en uygun olan seçeneği seçmemiz gerekir. Bu yüzden kafanızda belirli bir protez türünü belirleyerek muayene olmayın. Katı bir şekilde karar vermiş olarak gelmeyiniz. Tabi ki istekler bizim için çok önemli. Fizik muayene bulgularının da önemli olduğunu bilmenizi isterim. 

Silikon protezler patlar mı ? 

Silikon protezler patlamaz. Durduk yere veya bir kapıya çarparak yada duvara çarparak cinsel yaşantınız esnasında oluşabilecek dokunmalar ile temaslar ile bunlar patlamaz. Bunların patlayabilmesi için ancak delici veya kesici bir alet ile yaralanma olması gerekir. 

Örnek vermek gerekirse, elinizde bir toplu iğneyi silikon proteze batırırsanız elbetteki patlayacaktır. Bunu patlama olarak da kabul edebilirsiniz. Anacak basit çarpmalar ile silikon protezleri patlatamazsınız. Özellikle son yıllarda gelişen silikon protezler ile ömür boyu kullanıma uygundur. 

Silikon protezler kanser yapar mı ? 

Silikon protezler bilimsel yayınlar ile ispat edilmiştir ki meme kanserine neden olmaz.Üretilen silikon protezin kalitesi ile alakalı olarak kaynaklana bir sorun yaşanmıştır. Fakat bu ürünün ben şahsen meslek hayatımda hiç kullanmadım. Bizim kullandığımız protezler ile ne emzirmenize ne çocuk sahibi olmanıza neden olacak bir durum oluşmaz. Aynı zamanda meme kanserine de neden olmaz. Ve durduk yere de patlamaz. Herhangi bir aksi durum olmadıkça değiştirilmesi de gerekmez. 

Özet olarak ; size uygun olan silikon protezi tercih edeceğiz. Bu silikon protezlerin patlamadığını bilmenizi isterim. Mükemmel netice için bu işte tecrübeli ellere başvurunuz. 

435 views

Bir Yorum Yaz

Mail Adresinin Yayinlanmayacaktir. Zorunlu Alanlar *

*